23.10.14

Uus Google Penguin 3 väljas. Millal see Eesti veebilehti tabab?

Google Penguin 3, millal Eestisse jõuab?
Eelmine reede õhtul (17. oktoobril) tulid esimesed signaalid USA-st "Google Penguin 3" kohta, mis said ka ametliku kinnituse +John Mueller 'i poolt selles YouTube video 46. minutil ja 35 sekundil mainib. Esialgu ta küll mainib, et puhastaja on oma töö lõpule viinud, kuid erinevad signaalid mujalt maailmast ( +Pierre Far ) viitavad sellele, et Penguin kolab mööda veebilehti veel mõned nädalad. Terve maailma SEO spetsialistid hoiavad hinge kinni, sest nagu alati, Google ei hoiata ette, mida täpselt hakatakse hindama. Millal see Eesti veebilehtede kallale hakkab ette ennustada pole võimalik.  Esimeses järjekorras on ingliskeelsed veebilehed. Kui märkate veebilehe orgaanilise liikluse muutust Google otsingumootorist, siis teadke, see on "tema" :)


Aga ei tasu paanikasse sattuda, sest Penguin karistab vaid neid veebilehti, mis on osalenud kahtlastes viite-ehitamise skeemides. Kui viited veebilehele on tekkinud loomulikul teel, siis karta pole midagi, pigem võib positsioone otsingumootoris tõsta.

Siin Google enda määratlus "viite-skeemide" kohta:
https://support.google.com/webmasters/answer/66356?hl=en

Väidetavalt mõjutab veebilehe positsioone tulevikus brändi mainimine sotsiaalvõrkudes ja praegune "Penguin 3" pidi juba seda veebilehtede hindamisel kasutama.


Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Kui sul tekkis küsimusi või tahaksid midagi lisada, siis oled teretulnud seda tegema. Tänan.