29.11.14

SEO uudised: Veebilehe mobiilisõbralikkusest hakkab sõltuma veebilehe positsioon!

mobiilne SEO
18. novembril avaldas Google ametlikult olulise SEO-d puudutava uudise: lähinädalate jooksul hakatakse mobiilses otsingus lisama otsitulemustes näidatavatele veebilehtedele "Moobilisõbralik" silte, eesmärgiga parandada mobiilseid seadmeid kasutavate inimeste internetis surfamise kogemust. On ju äärmiselt ebamugav nutifonis otsida informatsiooni standartsetel veebilehtedel. Fakt on see, et iga aastaga mobiilsete seadmetega sooritatud otsingute maht kasvab võrreldes tavaliste arvutitega (sellest võite lugeda minu artiklis "Mobiilsete seadmete osakaal Google otsingus on aastaga kasvanud kuni 2 korda!"). Juba selles artiklis mainisin mobiilseadmetele optimeeritud saidi vajadusest ja nüüd sai see  SEO turundusele oluline informatsioon ametliku kinnituse. Lugege sellest lähemalt Google ametlikust blogist.

Toon välja kriteeriumid, mida googlebot (google robot-programm, mis analüüsib veebilehti, et määrata, kas ja kuidas neid otsingumootoris positsioneerida).

Mobiilisõbralikuks peetakse veebilehti:

  • mis väldib tarkvara, mis pole mobiilides laialt kasutatav, nagu Flash
  • kasutab teksti, mis on väikesel ekraanil kergesti loetav ilma seda suuurendamata
  • mahutab sisu nii, et kasutaja ei peaks zoomima või scrollima horisontaalselt
  • viited on paigutatud piisavalt kaugel, et õigele toksimine oleks lihtne
Õnneks annab Google ka vajaliku tööriista, et kontrollida, kui "Mobiilisõbralik" veebileht on.Loe rohkem artikleid SEO turundusest ...

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Kui sul tekkis küsimusi või tahaksid midagi lisada, siis oled teretulnud seda tegema. Tänan.