13.9.16

Kas tavapärased kodulehed kaovad peagi ehk mis asi on AMP?

Google on oluliselt muutnud interneti arengut peale seda, kui internet kolis mobiilsetesse seadmetesse. Kahtlemata desktop arvutitele mõeldud "vanad" kodulehtede formaadid ei sobi enam nutifonide jaoks sest:
1. ekraani suurus on liiga väike ja
2. interneti kiirus nutiseadmetes ei ole võrreldav läbi valguskaabli saavutatava kiirusega.

Just 2. põhjuse tõttu pidi Google midagi ette võtma, et "enda" kasutajaid paremini teenindada. Kas teadsid, et 40% kasutajaid lahkub veebilehelt, kui selle laadimiskiirus on üle 3 sekundi? See on fakt! Ja siin tulebki appi AMP.

Kiirus, kiirus ja veelkord kiirus

Mis asi see AMP siis on? Kui võtta tähed lahti, siis inglise keeles oleks see Accelerated Mobile Pages ja eestikeelne tõlge vastavalt kiirendatud mobiilsed veebilehed. Eesmärk on oluliselt parandada nutifonide kasutajate kasutajakogemust, sest need AMP lehed laaetakse alla välk-kiirelt.
Allpool võid näha, milles see erinevus siis seisneb:

AMP veebilehe näide
Tavapärase mobiilisõbraliku saidi näide.
Piltide allikas Google ametlik blogi
Esimesel pildil on AMP veebilehe näide ja teisel tavapärase mobiilisõbraliku veebilehe näide. AMP veebilehti iseloomustab minimalism disainis, sest see formaat ei võimalda paljusid asju, mis raiskavad mobiilse interneti ressurssi. Väga huvitaval moel võib otsingutulemuste lehel AMP-lehti leida ka uudiste karussellis:

AMP-lehtede näitamine Google otsingumootoris (allikas: Search Engine Journal)

Kindlasti hakkab Google testima ja arendama erinevaid viise nende lehtede esiletoomiseks, seetõttu lähiajal võib näha palju uut ja huvitavat.

AMP ja SEO?

SEO maailmas käib juba pikkemalt arutelu selle kohta, kas AMP veebilehe formaat mõjutab kodulehe positsioone otsingumootorites? Hetkel veel mitte (kuula ametlikku Google hangout'i). Kuid Google ei tee mitte midagi niisama. Veel natuke rohkem kui aasta tagasi ei olnud mobiilisõbraliku kodulehe olemasolu kah veel mõjutavaks teguriks. Arvestades seda, et Google on viimasel ajal oluliselt rohkem sellest formaadist juttu teinud, siis ilmselgelt saab AMP formaadi veebilehe olemasolu olema üheks oluliseks kodulehe positsioone mõjutavaks teguriks. Millal? Arvan, et järgmine aasta kuuleme uudist selle kohta. Nii, et on juba paras aeg mõelda AMPimisele :)

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Kui sul tekkis küsimusi või tahaksid midagi lisada, siis oled teretulnud seda tegema. Tänan.