29.1.16

SEO trendid aastal 2016


Aastal 2016 sellist kardinaalset muutust, nagu toimus eelmisel 2015. aastal oodata pole. Eelmisest aastast võib öelda, et SEO jagunes kaheks: SEO mobiilse ja tavaarvuti otsingu jaoks. Sellest lähtuvalt algab kogu SEO kodulehe kasutajasõbralikkusest erinevates seadmetes.

SEO-maailmas muutub mobiilisõbralikkus määravaks

Kuna mobiilsetest seadmetest tehtud otsingute osakaal on juba suurem kui tavaarvutite oma ning kasvab päevast päeva edasi, siis number üks asi, millele peaks iga ettevõte tähelepanu pöörama on ettevõtte kodulehe sobivus erinevate ekraanisuurustega mobiilsete seadmetega ehk kodulehe mobiilisõbralikkus.

Selleks, et testida oma kodulehe mobiilisõbralikkust, võib kasutada Google tööriista Mobile-Frendly Test Tool.
mobiilisõbralikkuse test

Kui sinu koduleht ei ole mobiilisõbralik, siis 3 põhilist varianti olukorra parandamiseks on:

  • Lase spetsialistidel teha vajalikud muudatused, et olemasolev kodulehe mall saaks mobiilisõbralikuks. See lahendus on mõistlik, kui muus osas kodulehe SEO on korras ja koduleht kui müügikanal töötab efektiivselt.
  • Telli täiesti uus tänapäevane mall, mis on algusest peale mobiilsõbralik. Selline lähenemine võib tihti olla kiireim viis olukorra parandamiseks juhul, kui eelnevalt on SEO-le juba aega ja raha investeeritud. Osade sisuhaldustarkvarade puhul on see suhteliselt lihtne teha (näiteks WordPress), samas mõnede lahenduste puhul on see liiga kulukas või isegi võimatu.
  • Telli täiesti uus koduleht mobiilisõbraliku malliga. See on mõistlik juhul, kui eelnevalt pole kodulehe SEO-le tähelepanu pööratud.

Lokaalne SEO lokaalsele ärile

Suurem osa ettevõtetest on lokaalse iseloomuga ja seetõttu tooks eraldi välja Google lokaalse otsingu ja sellest lähtuvalt lokaalse SEO tähtsuse kasvu. Usun kõik on näinud sellist pilti Google otsingumootoris (klikka pildile, et näha suuremalt):

Lokaalne SEO

Tegemist on eraldi toimiva lokaalse otsinguga. Need tulemused tulevad kolmekaupa makstud reklaami (AdWords) ja orgaanilise otsingutulemuste vahele. Eesmärk on selge - Google tahab pakkuda otsingumootori kasutajale maksimaalset asjakohast ja kasulikku informatsiooni. Kui kasutaja otsib konkreetset teenust asudes konkreetses piirkonnas, siis kõige asjakohasem on näidata kasutajale just tema läheduses asuvaid teenusepakkujaid. Selleks, et sinu ettevõtte informatsioon tuleks lokaalses otsingus välja, on tarvis teha ettevõttele Google'i Minu Ettevõtte konto. Selle tulemusel avaldatakse ettevõtte andmed otsingumootoris, Google Maps'is ja Google+ otsingus. Selleks, et ettvõtte informatsioon tuleks nähtavale esimese 3 tulemuse seas, peab meeles pidama, et ei piisa vaid oma ettevõtte konto avamisesest ja kontaktandmete avaldamisest. Peab tähelepanu pöörama kaasnevale Google+ lehele lisades sinna erinevaid ettevõttega, teenuste või toodetega seotud pilte ja postitama regulaarselt uudiseid ning muud seotud informatsiooni. Lisaks kaasneb selle kontoga arvustuste plokk. Mida rohkem positivseid arvustusi, seda tõenäolisem on, et ettevõtte informatsioon tuleb lokaalses otsingus esile. Oluline on asju õigesti teha ja seetõttu on mõistlik Google'i Minu Ettevõtte konto lasta teha internetiturundusega kursis oleva eksperdil või digimeedia agentuuril.

Teine sama tähtis pool lokaalsest SEO-st on kodulehe optimeerimine selliselt, et see oleks leitav soovitud piirkonnas või piirkonna kohta tehtud otsingute korral ka orgaanilises otsingus.
Lokaalne otsing vs orgaaniline otsing


Otsingutulemuste kuvamisel kasutab Google otsingumootor informatsiooni otsija asukoha ja kodulehel avaldatud asukohta kohta. Seetõttu on tähtis, et kodulehel oleks ettevõtte tegevuspiirkonna kohta õige informatsioon. Olulist rolli lokaalses SEO-s mängib ka info ja kodulehe aadressi avaldamine internetis avaldatud infokataloogides nagu 1182.ee, kuna seal avaldatakse info asukoha ja tegevuspiirkondade kohta. Google otsingumootor hindab taolisi kohalikke infokatalooge üsna kõrgelt ning kasutab taolist informatsiooni asukohaga seotud otsingutulemustes.

Kodulehe kasulikkus muutub olulisemaks

Kuigi Google ametlikult ei tunnista seda, on eksperdid kogu maailmas pannud tähele, et kodulehe külastaja käitumine sellel mõjutab üha rohkem seda, milline koduleht saab otsingumootoris parema tunnustuse. Kõige tähtsam kasutaja käitumist mõjutav tegur on kasulik ja asjakohane ning külastaja kavatsustele vastav sisu, Siin peab aru saama, et erinevate otsingusõnade ja terminite abil kodulehele jõudnud inimene käitub sellel väga erinevalt. Erinevust on näha isegi siis, kui kodulehele jõudmiseks kasutati otsingus sõna mitmuses või ainsuses. Põhjus selles, et inimese kavatsused on taoliste otsingute puhul erinevad. Mängu tuleb termin "põrkemäär", mis näitab, kui suur protsent kodulehe külastajatest lahkub kodulehelt ilma, et sooritaks mingeid kasulikke tegevusi (näiteks kontaktlehe vaatamist, liikumine kodulehel). Hetkel kiireim ja tõhusaim viis SEO jaoks õigetele fraasidele või märksõnadele leidmiseks on teha Google AdWords'i kampaania ja analüüsida seda, kuidas ühe või teise fraasi / märksõna puhul käituti. Selleks peab kasutama Google Analytics'it või muud vähemalt samaväärset teenust. Mõistlik on tellida professionaalne teenus, kus oma ala spetsialist näeb asju, mida ilma kogemuseta on raske näha ja mõista (näiteks ettevõtte digikanalite audit). 

Meelespea: Olulisemad SEO trendid aastal 2016

  1. Kodulehe mobiilisõbralikkus
  2. Lokaalne SEO
  3. Kasulik ja asjakohane kodulehe sisu

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Kui sul tekkis küsimusi või tahaksid midagi lisada, siis oled teretulnud seda tegema. Tänan.